Kawa to niewątpliwie napój, który cieszy się ogromną popularnością praktycznie na całym świecie. Aż trudno byłoby nam sobie wyobrazić sytuacje, w której nagle pozbawiono by nas kawy. No cóż, po pewnym czasie pewnie przyzwyczailibyśmy się do niepicia jej, bo w końcu przyzwyczajenie to druga natura człowieka, ale kawosze mieliby naprawdę trudno. Nawiasem mówiąc, coraz głośniej jest o tym, że uprawy kawy zmniejszają się i tym samym może się za jakiś czas okazać, że będzie jej na rynku mniej, ale też jej cena wzrośnie. Ale nie ma się w końcu co martwić na zapas, bo i tak de facto nie mamy wpływu na to, co dzieje się na świecie. Co ma być to i tak będzie.

Jak parzyć kawę?

Jak parzyć kawę?Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum, a mieliśmy się zastanowić nad kwestią, jak parzyć kawę. O, na ten temat można by mówić długo, bo znawców przedmiotu jest wielu. Mało tego, praktycznie każdy z nas ma swoje zdanie na ten temat, bo każdy lubi inną kawę. Nadal znaleźlibyśmy sporo osób, które, jak za dawnych dobrych czasów, piją kawę „po turecku” i oczywiście li tylko ze szklanki. Prawdę mówiąc, z Turcją taka kawa nie ma praktycznie nic wspólnego, ale to już temat na inny artykuł.

O tym, jak parzyć kawę, mogliby nam opowiedzieć z całą pewnością Włosi, wszak to oni są specjalistami w tej materii. Jeśli ktoś zawitał do kraju Dantego i Petrarki, zapewne pił tam doskonałą kawę. A parzy się ją albo w ekspresach ciśnieniowych, albo w klasycznych kafeterkach. Tych zresztą i na naszym rynku nie brakuje, więc jeśli tylko ktoś chciałby w taką niezwykle funkcjonalną rzecz zainwestować, może to zrobić bez najmniejszego problemu.

Jest też spora grupa osób, które przyzwyczaiły się do smaku kawy z ekspresów przelewowych. To też doby sposób na to, żeby delektować się doskonałym aromatycznym napojem. Tak naprawdę podstawą jest zawsze jakoś samej kawy, bo żeby zrobić dobry napar, potrzebne są najpierw najwyższej jakości ziarna. Ale to rozumie się chyba samo przez się nie trzeba tego nikomu jakoś specjalnie tłumaczyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here