Drabina aluminiowa, czyli jeden z najpopularniejszych sprzętów wykorzystywanych podczas prac remontowo-budowlanych to z pewnością rzecz, którą warto mieć w swoim składziku z narzędziami. Mogłoby się wydawać, że to najzwyczajniejszy sprzęt, jednak pamiętajmy, że również w tym przypadku trzeba dokonać odpowiedniego wyboru podczas zakupu. To właśnie temu poświęcimy dzisiejszy artykuł. Przedstawimy krótki poradnik, jak dopasować drabinę względem czynności, w którym ma ona pomagać.

Do czego wykorzystuje się drabiny aluminiowe?

Na początek należałoby zaznaczyć, że drabina aluminiowa na budowę będzie nieco różnić się od tej, którą wykorzystujemy np. do pracy w ogrodzie. Profesjonalny sprzęt budowlany musi być nie tylko funkcjonalny, ale również wytrzymały – zarówno na nacisk dużych ciężarów, jak i trudne warunki, z którymi bez wątpienia przyjdzie się zmierzyć. Drabiny aluminiowe to doskonałe rozwiązanie, które łączy w sobie dwa najważniejsze aspekty tzn. lekkość samego sprzętu, który będzie trzeba wielokrotnie przenosić, z wytrzymałością i stabilnością, której bez wątpienia się od niej oczekuje. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo to obok funkcjonalności najważniejsza cecha, jaką powinien charakteryzować się każdy sprzęt budowlany!

Jak wybrać dobrą drabinę aluminiową?

Sklep remontowo-budowlany Bricoman to miejsce, w Którym klienci mogą znaleźć bardzo szeroki wybór różnego rodzaju drabin aluminiowych: https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/drabiny-betoniarki-taczki-zageszczarki/drabiny-aluminiowe. Tutaj pojawia się pytanie, jak wybrać tę najlepszą?. Ciężko zdefiniować tutaj, jaki sprzęt będzie lepszy od drugiego. Mała drabina wielofunkcyjna doskonale sprawdzi się np. dla elektryków, którzy muszą często manewrować na małej wysokości w mieszkaniu pod sufitem, ale już malarze dachów, z pewnością będą potrzebowali innego sprzętu. Jako konkluzję tych słów można podać fakt, że najważniejsze w tym przypadku będzie dopasowanie odpowiedniego asortymentu względem zapotrzebowania! Na całe szczęście sklep remontowo-budowlany Bricoman to miejsce, w którym znajdziemy bardzo szeroki wybór drabin aluminiowych od różnych producentów.

Drabiny aluminiowe – rodzaje

Drabiny najłatwiej podzielić ze względu na ich budowę. W przypadku prac remontowo-budowlanych najczęściej wykorzystuje się drabiny wielofunkcyjne, które po rozłożeniu przypominają piramidę. Obecnie produkuje się drabiny, które posiadają dodatkowy segment, a co za tym idzie, można wydłużyć drogę w górę. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieją również drabiny tzw. pożarnicze, które nie mają własnego punktu podparcia i opiera się je o dach lub elewację budynków. Te sprawdzą się np. podczas malowania elewacji, czy dachu lub prac remontowych na wysokościach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here