Szkło często traktowane jest przez ludzi po macoszemu, a szkoda, bo w rzeczywistości to naprawdę świetny materiał, który – wbrew powszechnym przekonaniom – potrafi zachwycać trwałością i solidnością. Tworzywo to służy do produkcji różnorodnych drzwi szklanych biurowych. A dlaczego warto na nie postawić i jak je wybrać?

Jak wybrać szklane drzwi dla biura?

Pierwsza kwestia – typ konstrukcji. W przypadku drzwi szklanych biurowych zazwyczaj rezygnuje się z ramy, która normalnie występuje na szkle. Konstrukcja nabiera lekkości. Uzyskuje wysokie walory estetyczne i staje się nowocześniejsza, pięknie wpasowują się w charakter współczesnych aranżacji biurowych.

Drzwi szklane biurowe mogłyby być klasycznie przyzamkowe, ale jednak lepiej postawić na ich przesuwną konstrukcję. Ona okaże się po prostu bardziej praktyczna. Przesuwne drzwi łatwiej się otwiera, a przy tym nie zajmują one dodatkowej przestrzeni, co jest ich niewątpliwym plusem.

Jak szkło wpływa na wnętrze?

Jedno jest pewne – pozytywnie. Przez samych architektów i projektantów wnętrz szkło jest bardzo często wykorzystywane do optycznego powiększania pomieszczeń. Nie bez powodu w największych ilościach używa się go w tych mniejszych pomieszczeniach. Przejrzystość i transparentność materiału pozwala uniknąć przytłoczenia niewielkiej przestrzeni.

Warto jednak zadbać o to, tak w ramach uzyskania spójnej aranżacyjnej całości, by drzwi szklane biurowe nie były jedynym szklanym elementem w pomieszczeniu. Ze szkła można też wykonać blaty, wazony czy różne drobne dekoracje. Kompozycja stworzona z tego typu elementów będzie doskonałym wyborem dla małego biura, które wręcz domaga się tego, by w jakikolwiek sposób je powiększyć.

Jakie zastosowania mają drzwi szklane biurowe?

O dziwo wcale nie występują one aż tak często w roli tych głównych i najważniejszych drzwi wewnętrznych. Dużo częściej są używane jako drzwi uzupełniające. W takim wydaniu pojawiają się w dużych biurach, które wręcz domagają się przedzielenia ich na różne mniejsze części.

Drzwiami szklanymi biurowymi można więc oddzielić od siebie poszczególne strefy dużego pomieszczenia. Dzięki temu zyskuje się szanse na uzyskanie większej prywatności, która sprzyja efektywnej pracy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here