Budowa mięśni jest jednym z głównych celów treningowych. Taki proces wymaga przede wszystkim kombinacji kilku czynników. Do nich zalicza się przede wszystkim cierpliwość, systematyczność, odpowiednio dobrany plan dietetyczny i treningowy. Zdjęcie przede wszystkim nie powinno zabraknąć wszystkich mikro- i makroskładników, a co do treningu w muszą być one prowadzone i dostosowane indywidualnie do każdego człowieka. 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/cwiczenia-i-dieta-na-mase/ 

Bez diety nie da się zbudować masy mięśniowej 

Odpowiednio dobrana dieta jest punktem wyjścia do pracy nad swoją sylwetką. Masa mięśniowa nie przerośnie od samego treningu. Wtedy następuje generowanie mikrourazy włókien mięśniowych, ich właściwy rozrost zachodzi dzięki mechanizmom naprawczym, które uwarunkowane są przez czas regeneracji i dostarczenie niezbędnych składników odżywczych. Tutaj w grę wchodzi właśnie dieta. W zależności od tego jaki jest nasz cel treningowy, dieta może się różnić. W celu dobrania odpowiedniej diety, która będzie indywidualnie dostosowana do naszych potrzeb powinniśmy udać się do dietetyka. On pomoże nam wybrać dietę, która będzie dla nas najkorzystniejsza. 

Trening na masę mięśniową – co decyduje o jego efektywności? 

Podstawami takiego treningu są wolne ciężary. Są one skuteczniejsze, niż izolowanie ćwiczeń na maszynach. Wykonywanie ćwiczeń wielostawowych, które angażują jednocześnie kilka grup mięśniowych również jest wskazane przy w budowie masy mięśniowej. Musimy pamiętać również o optymalnie dobranym obciążeniu, czyli takim, które może być wykonane na 6 – 10 powtórzeń dla dużych grup mięśniowych oraz 6 – 12 dla małych, seriach 3 – 4 na ćwiczenie. Jednoczesne obciążenie nie powinno negatywnie wpływać na technikę wykonywania ćwiczeń. Na efektywność treningu masy mięśniowej wpływa również częstotliwość trenowania. Każdą partię mięśniowa należy trenować raz w tygodniu, liczbą powtórzeń 6 – 12, z przerwami między feriami rzędu 60 – 90 sekund oraz między ćwiczeniami 2 – 3 minuty. 

Rozgrzewka też jest ważna 

Bez względu na to jaki trening chcemy wykonać, nie należy zapominać o rozgrzewce. Ma ona na celu nie tylko dotlenienie, ale również odżywianie mięśni, a tym samym zwiększenie ich efektywności pracy na treningu oraz zapobiegnięcie kontuzjom. Każdy trening powinien być zakończony rozciąganiem, a w dni, kiedy regenerujemy organizm, powinniśmy pamiętać o racjonalnym odżywianiu się oraz snu, który powinien trwać 8 dni 10 godzin na dobę. 

Zobacz też: http://www.ubiesa.pl/jak-odnalezc-motywacje-do-treningu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here